Par biedrību

Sākums / Par biedrību

Mēs esam sabiedriska organizācija, kas apvieno dažādu specialitāšu ārstus, kura dibināta 2015. gadā.

Kas mēs esam?

Mēs esam dažādu specialitāšu ārsti – nefrologi, internisti, ergoterapeiti, ģimenes ārsti un citi speciālisti. LNMAA regulāri organizē dažādus izglītojošus seminārus ārstiem un sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centra speciālistiem, rosina diskusijas sabiedrībā par veselības pratību, kā arī sniedz ieguldījumu labdarībā un atbalsta sportistus.

Mūsu mērķi

Iepazīsties ar mūsu biedrības izvirzītajiem mērķiem
1

Vairot sabiedrības zināšanas par nierēm, izpratni par riska faktoriem, lai preventīvi veicinātu veselību kopumā.

2

Rūpēties par kvalitatīvas un pacientiem pieejamas, mūsdienīgas nieru un citu orgānu aizstājterapijas metožu veikšanu un attīstību Latvijā, atbilstoši starptautiski apstiprinātām vadlīnijām.

3

Apvienot dažādas specialitātes ārstus, ārstus-rezidentus, ārstus-stažierus, kuri tiešā veidā veic, atbalsta vai palīdz veikt dažāda veida gan akūtu, gan arī hronisku, regulāru nieru un citu orgānu aizstājterapiju, orientējoties uz multiorgānu attīstības disciplīnu.

4

Veicināt sadarbību starp dažādiem specialistiem, kā arī valsts un pašvaldību institūcijām un citām sabiedriskām organizācijām.

5

Organizēt veselības veicināšanas pasākumus (tajā skaitā nieru slimību profilaksei) sadarbībā ar citām organizācijām.

6

Veicināt un radīt priekšnoteikumus jaunu tehnoloģiju attīstību Latvijā, balstoties uz starptautiski akceptētu pieredzi, kā arī organizēt jaunu tehnoloģiju apstiprināšanu atbilstoši pieņemtajai kārtībai.

7

Veicināt speciālistu tālākizglītību un zinātnisko darbību.

Valdes locekļi

Ināra Bušmane

Valdes priekšsēdētāja

Anda Grigāne

Valdes locekle

Eva Bormane

Valdes locekle

Pasākumu arhīvs

14/03/2024

Pasaules Nieru Diena

Play Video
Mūsu asociācija jau vairākus gadus rīko Pasaules Nieru dienai veltītus pasākumus, ar mērķi vairot sabiedrības zināšanas par nierēm, izpratni par riska faktoriem un lai veicinātu veselību kopumā. Šogad vēlamies pievērst īpašu uzmanību fizisko aktivitāšu būtiskai nozīmei nieru un vispārējās veselības saglabāšanā!
09/03/2023

LNMAA Basketbola spēle

Play Video
Šogad Pasaules Nieru diena tiek atzīmēta 9. martā ar mērķi vērst sabiedrības uzmanību uz nieru veselību,veicināt izpratni, kā arī mazināt nieru slimību un ar tām saistīto veselības problēmu risku biežumu un ietekmi visā pasaulē.Latvijas Nieru un Multiorgānu aizstājterapijas asociācija (LNMAA) kopā ar OLYBET basketbola līgas komandu “LNMAA” aicina Latvijas iedzīvotājus jau preventīvi rūpēties par savām nierēm, lai samazinātu hronisku slimību attīstības risku nākotnē.Šī gada Pasaules Nieru dienas sauklis ir “Nieru veselība ikvienam! Gatavojoties negaidītajam, atbalstīt neaizsargātos!”ar mērķi vērst sabiedrības uzmanību un izglītot par nieru veselības saglabāšanu.LNMAA jau vairākus gadus organizē informatīvi izglītojošus pasākumus, kas veltīti Pasaules Nieru dienai.Šajā gadā kopā ar vēstnešiem – LNMAA basketbola komandu – ir izveidots informatīvs video,kurā tiek atgādināts par būtiskiem un ikdienā viegli iekļaujamiem ieradumiem nieru veselības saglabāšanā.
10/03/2022

Veselības ekspresis

Play Video
2022. gada 10. martā ergoterapeits un fizisko aktivitāšu fiziologs dr. med Rūdolfs Cešeiko un interniste Ināra Bušmane sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) podkāstā “Veselības ekspresis” runāja par nieru veselību, akcentējot 8 zelta likumus nieru veselības saglabāšanā, šoreiz liekot īpašu akcentu uz fizisko aktivitāšu būtisko nozīmi nieru un vispārējās veselības saglabāšanā
10/03/2022

Kā labāk dzīvot

Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” RSU profesore Jūlija Voicehovska kopā ar internisti, diētas speciālisti, RSU ISK doktoranti Daci Trumpiku, runāja par nieru veselību, riska faktoriem, ko darīt, lai nieru veselību un funkcijas saglabātu ilgtermiņā.
15/12/2021

Šveices Nefrologu biedrības 53. ikgadēja konference

Mūsu asociācijas biedri 2021. gada nogalē decembrī Interlakenā, Šveices Nefrologu biedrības 53. ikgadēja konferencē,dalījās ar savu pieredzi, prezentējot klīnisko gadījumu par kardiorenālo sindromu, kas tika publicēts arī žurnālā Swiss Medical Weekly, publikācijas numurs P 47, 38.lpp.

Rekvizīti

BDR "Latvijas nieru un multiorgānu aizstājterapijas asociācija"
Reģ. nr. 40008231975
Swedbank kods: HABA LV22
Konts: LV73HABA0551039508064

Juridiskā adrese

Paleju iela 10,
Mārupes novads,
LV- 2167

Kontakti

[email protected]
+371 29114820